top of page
refleksoterapia

Refleksoterapia

e-mail: dozylne.wlewy@gmail.com

tel.  530 084 915

Refleksoterapia

Refleksologia jest wyjątkowo skuteczną odpowiedzią na zdrowie, bardzo dobre samopoczucie i świetną kondycję. Jest metodą naturalną, uniwersalną i bezinwazyjną liczącą sobie ponad dwa tysiące lat! Należy do terapii energetycznych pobudzających całe ciało człowieka do podjęcia procesu jego samoloczenia i wyciszenia.

refleksoterapia
  • refleksoterapia stóp z akupunkturą

  • refleksoterapia stóp z hirudoterapią

  • refleksoterapia stóp i twarzy wraz z masażem głowy, szyi oraz karku

  • refleksoterapia stóp z masażem dużą bańką ogniową i postawieniem mniejszych

Refleksoterapia

Pracując na określonych punktach refleksologicznych doprowadzamy do równowagi energetycznej danego narządu czy obszaru ciała poprzez redukcję bólów, napięć i niepokojów.                                       

Pobudzając manualnie przepływy energetyczne w ciele człowieka wpływamy na ruch krwi oraz limfy dotleniając organizm i redukując bóle zastojowe oraz obrzęki stóp czy podudzi.

Refleksoterapią regulujemy pracę gruczołów dokrewnych i gonad takich jak: tarczyca, nadnercza, przysadka mózgowa, macica, jajniki, prostata i jądra.

Skutecznie odblokowujemy napięcia mięśni kręgosłupa, zaburzenia układu pokarmowego, nerwowego i krwionośnego. Zabiegi poprawiają dokrwienie powłok ciała i narządów wewnętrznych dbając o zdrowy wygląd skóry, dobrą kondycję oraz odpowiednią wagę i sylwetkę.

Wspaniałe rezultaty osiągamy u osób mocno zestresowanych, z zaburzeniami pokarmowymi, po przebytych długotrwałych chorobach, osłabieniu, przeziębieniach, a nawet po świeżych udarach.

Technicznie zabieg samej refleksoterapii trwa około godziny. Może być wykonywany na stopach, dłoniach czy twarzy razem z głową. Na pierwsze spotkanie warto jednak zaplanować sobie dwie godziny ze względu na obszerny wywiad terapeuty nt kondycji psycho-fizycznej pacjenta, stosowanej diety, przebytych chorób oraz relacji w rodzinie i z najbliższym otoczeniem.

Refleksoterapia przeznaczona jest dla osób w każdym wieku, doceniają ją pacjenci starsi, osoby aktywne zawodowo, dzieci oraz wspaniale reagujące na zabiegi kilkumiesięczne maluszki.

Przed zabiegiem warto się wyciszyć i zatroszczyć się o wolny czas tylko dla siebie. Sugerujemy aby w tym samym dniu nie planować sobie zarówno przed jak i po spotkaniu większych aktywności fizycznych takich jak: basen, siłownia, biegi, tańce, noszenie ciężkich przedmiotów, gruntowne sprzątanie czy dłuższa jazda samochodem. Organizm potrzebuje teraz spokoju i energii do regeneracji. Wieczorem może pojawić się stan przyjemnego wyciszenia i senności, który dobrze jest wykorzystać.

 

Prosimy zabrać za sobą pozytywne nastawienie, własny duży ręcznik, spodnie dresowe, ciepłe skarpety i butelkę wody ze szczyptą soli kłodawskiej. W czasie spotkania gwarantujemy przyjazny nastrój, szczere rozmowy, pełną opiekę i profesjonalne zabiegi.

bottom of page